top of page

Jak na Heatmapy v Behavee

Aktualizováno: 22. 4. 2021

Heatmapy jako jeden z UX nástrojů přinášejí kompletní obrázek o pohybu zákazníků na vašem webu. Nechají vás nahlédnout za oponu jako diváka a umožní zjistit, proč uživatelé utečou od plného nákupního košíku nebo kam bez výsledku klikají. Heatmapy zaznamenávají kliknutí a pohyby myší na určité stránce a díky tomu odhalí její nedostatky.


Díky těmto možnostem vyladíte své stránky k dokonalosti a poskytnete zákazníkovi vysoký komfort nakupování. Spokojený zákazník = vracející se zákazník.


Využít Heatmapy v Behavee můžete několika způsoby:

  • Pokud si marketing děláte sami nebo na něj máte své lidi – jako součást balíčku Tools.

  • Pokud nechcete na marketing ani sáhnout – jako součást balíčku Performance.


Nastavení Heatmap

Nastavení Heatmap v Behavee je velmi snadné. Pokud si nebudete vědět rady, můžete se obrátit na support Behavee, který vám ochotně s nastavením pomůže. Vyzkoušejte si nastavení podle postupu či videa:
  1. Nejprve vyberte stránky, které chcete sledovat a v záložce Návštěvnost zjistěte jejich denní návštěvnost. Z těchto čísel budete vycházet při nastavování Heatmapy (počtu zobrazení a vzorkovací frekvence).

  2. Nastavte si Heatmapu

Ve formuláři je nezbytné vyplnit tato pole:

Název kampaně

Zvolte název, díky kterému v přehledu rychle poznáte, o kterou Heatmapu se jedná.

Počet zobrazení

Značí, kolik návštěv uživatelů má Heatmapa zaznamenat. Obvykle stačí 1 000. Pokud však máte například pouze jednu landing page se všemi informacemi, zvolte vyšší počet zobrazení. Jednoduše řečeno, čím větší návštěvnost, tím vyšší počet zobrazení.

Cílová stránka

Sem vložte URL stránky, kterou chcete sledovat. Podle potřeby vyberte pravidla cílové stránky.

Například chcete sledovat homepage svého webu www.behavee.com.


Doporučujeme použít Validátor URL, kterým si ověříte, zda budou aktivity na této URL zaznamenávány. Zkopírujte si URL z prohlížeče, aby byla vkládaná URL včetně síťového protokolu.


Například můžete sledovat cestu zákazníka od objednávky po platbu. Nastavte si sledování každé stránky zvlášť. Nastavení se odvíjí od postavení vašeho webu (podle URL adres). Podle potřeby vyberete, že URL rovná se přesně nebo že začíná s...

Pokud je vaše URL adresa unikátní pro každého zákazníka (např.

https://www.behavee.com/123456/kosik) můžete nastavit pravidlo takto: