Jak na Session Recording v Behavee

Aktualizováno: 22. 4. 2021

Nemůžete se rozhodnout, jak upravit vaše stránky, aby byly pro zákazníky co nejvíce přívětivé? Přestaňte hádat a křišťálovou kouli ponechte jiným. Seznamte se s chytřejším nástrojem – Session Recording neboli záznamy relací. Díky nim zjistíte, jak zákazníci používají váš web. Nahrávejte a sledujte kliknutí, pohyby myši, scrollování po stránce, změny velikosti okna, změny stránky a všechny interakce.

Pochopte jejich očekávání a odhalte problémy, se kterými se potýkají na vašich stránkách.


Předtím, než se pustíte do nastavování relací, dobře si rozmyslete, co přesně chcete sledovat, respektive jakou hypotézu si chcete nahráním relací ověřit (jak rychle zákazník najde informace, které hledá, nebo jak na ně stránka působí atd.)

Nastavení Session Recording


Jeho nastavení je ještě jednodušší než nastavení Heatmap.
Věděli jste že...

Session Recording vám dokáže zobrazovat data podle vámi zvoleného segmentu?


Název kampaně

Zvolte název, díky kterému relaci v přehledu rozpoznáte.

Počet relací

Kolik návštěv uživatelů má relace zaznamenat. Obvykle stačí 1 000. Pokud však máte například pouze jednu landing page se všemi informacemi, zvolte vyšší počet zobrazení. Jednoduše řečeno, čím větší návštěvnost, tím vyšší počet zobrazení.

Vstupní stránka

Zde vložíte URL stránky, kterou chcete sledovat. Podle potřeby si zvolíte pravidla cílové stránky.

Doporučujeme použít Validátor URL, kterým si ověříte, zda budou aktivity na této URL zaznamenávány. Zkopírujte si URL z prohlížeče, aby byla vkládaná URL včetně síťového protokolu.Například můžete sledovat cestu zákazníka od objednávky po platbu. Nastavte si sledování každé stránky zvlášť. Nastavení se odvíjí od postavení webu (podle URL adres). Podle potřeby vyberete, že URL rovná se přesně nebo že začíná s...


Pokud je vaše URL adresa unikátní pro každého zákazníka např. https://www.behavee.com/123456/kosik, můžete nastavit pravidlo takto:


Vzorkovací frekvence

Značí, kolikátého návštěvníka chcete zaznamenávat.

Když vyberete 100 %, budou zaznamenáni všichni návštěvníci, kteří navštíví vybranou cílovou stránku (doporučujeme při velmi nízké návštěvnosti např. 20 lidí denně). Pokud vyberete například 10 %, bude zaznamenán pouze každý 10. návštěvník. Doporučujeme nastavit vzorkovací frekvenci tak, abyste data, pokud je to možné, sbírali minimálně 35 dní.


Příklad: Pokud máte vyšší návštěvnost např. 2 500 návštěvníků a chcete sbírat vzorky 4 dny:

  • Za 4 dny máte cca 10 000 návštěvníků

  • Počet zobrazení nastavíte na 2 000

  • Vzorkovací frekvenci na 20 %


Minimální doba relace

Relace bude zaznamenána, pouze pokud návštěvník strávil alespoň určenou dobu na stránce.

Vytvořte nový záznam relací

Relací si můžete nahrát hned několik, podle toho, kolik stránek chcete sledovat. Počítejte s tím, že nasbírání dostatečného vzorku dat, může trvat několik dní i týdnů v závislosti na návštěvnosti vašeho webu.

Jak pracovat s nasbíranými vzorky

Nahrané relace si můžete filtrovat podle vlastních nastavených segmentů nebo z už přednastavených filtrů – času stráveného na stránce, lokality uživatele, zařízení, ze kterého přišli, operačního systému nebo podle prohlížeče, který používají.

Pokud potřebujete poradit s vyhodnocením dat, rádi vám poskytneme konzultaci.

Pozor: pokud měníte nějakou stránku e-shopu, nezapomeňte nastavit novou relaci. V opačném případě by nasbírané vzorky nebyly relevantní.

Relace, která nasbírala požadované množství dat, bude smazána za 3 měsíce nebo pokud už ji nevyužijete, můžete ji smazat sami.

Veškeré analytické nástroje včetně záznamů relací jsou součástí balíčku Tools. Přístup k nim můžete sdílet s kolegy, zaměstnanci nebo externisty.

40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše