top of page

Jak na Shoptetu začít s online marketingem 

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč mnoho začínajících e-shopařů nemá takové výsledky, jaké by si přáli? Nemají dostatek prodejů. Zákazníci na jejich e-shop nechodí, protože o něm nevědí. A proč o sobě nedají vědět? 

Od spuštění prvních reklam většinou odrazuje složité nastavení a strach z vysokých výdajů. Proto máme radost, že Shoptet přišel s řešením pro e-shopy, které s reklamou chtějí začít. Kampaně na Google tak můžete spustit přímo v administraci e-shopu, bez dalších marketingových znalostí. A to má několik výhod: 

  • Rychlost 

  • Jednoduché nastavení 

  • Nastavení i výsledky vidíte přímo v administraci e-shopu 

 


Jak nastavit Shoptet kampaně a na co si dát pozor 


Nastavení je velmi jednoduché a je velmi dobře popsáno v nápovědě Shoptetu. Přímo v administraci e-shopu napíšete pár vět o vašem podnikání, vyberete bannery i texty, nastavíte rozpočet a pak už jen počkáte, než Vám Google reklamy schválí. V čem je háček? 

Problém může nastat v momentě, kdy budete chtít otestovat, jestli jsou pro vás Shoptet kampaně vhodné. Proto na začátek nastavíte minimální částku, 1000 Kč na měsíc a doufáte, že kampaň co nejdříve přinese skvělé výsledky. Jenže objednávky nechodí. Co teď? Znamená to, že kampaně nejsou pro vás?  

Aby se kampaň mohla rozjet, potřebuje co nejvíce dat. Abyste data získali, potřebujete oslovit co nejvíce zákazníků. A počet oslovených zákazníků záleží na výši rozpočtu kampaně. Jenže do kampaně logicky nechcete investovat, dokud nevíte, že funguje. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu, protože čím menší rozpočet nastavíte, tím později se výsledky objeví. 

Rozhodli jste se kampaně vyzkoušet a ony skvěle fungují? Výborně! Teď se nabízí zvýšit rozpočet na maximum, abyste z nich vytěžili co nejvíce. Tak velkou změnou je ale můžete znovu dostat do fáze učení a jejich výkon zase snížit. Částku, kterou utrácíte je proto potřeba navyšovat postupně. 


A kdy je správný čas do spolupráce zapojit nás? 


  • Když chcete využít více reklamních platforem: Reklamu na Facebooku, Googlu i Seznamu je potřeba kontrolovat a vaše investice rozdělit tak, aby měli co největší přínos. 

  • Když potřebujete data: Díky vlastním reklamním účtům dokážete pomocí dat vyhodnotit přínos reklam a dále je upravovat, aby fungovaly lépe. 

  • Když chcete zkušeného partnera: Pomůžeme vám s výběrem platforem, na kterých reklamu spustit, na základě dat poradíme s rozpočty a vymyslíme pro vás kampaně na míru. 

 

Jste ve fázi, kdy už automatizované kampaně nestačí, nebo chcete partnera, který vám se vším pomůže?6 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page