top of page

Lead generation vítejte

V tomto článku budeme hovořit o výhodách našich činností, vedoucích k získávání leadů. Naše klienty interně dělíme na prodejce finálních produktů (e-shopy) a tzv. „lead generation“ klienty, kterým pomáháme získávat potenciální zákazníky jejich služeb.

Hlavní rozdíl mezi e-shopem a lead-gen klientem je výsledná konverze. E-shopy jsou internetové obchody a hlavním cílem je tedy prodej produktů. To je i výsledná konverze pro nás. Výkon kampaní pak vyhodnocujeme na základě prodejů a nákladů.

Strategie pro generování potenciálních klientů (u lead-gen klienta) není tak jednoduchá. Ve skutečnosti jde spíše o proces, který zahrnuje několik kroků, kde spolupracuje i samotný klient. Stručně lze kroky rozdělit na:


  1. Nastavení strategie

  2. Spuštění kampaní a získávání leadů (kontaktů)

  3. Analýza získaných leadů ve spolupráci s klientem

  4. Vyhodnocení kvality leadů

  5. Optimalizace strategie


Pokud jde o společnost, pro kterou je hlavním cílem získání potenciálních klientů, tak nejprve si budeme muset určit, jaký druh leadů chceme získat. Mohou to být ti, kteří už mají zájem o nabízenou službu, nebo ti, kteří se ještě rozhodují, a chtějí zůstat v kontaktu. Našim cílem je nastavit marketingovou strategii tak, abychom oslovili a získali kontakty a následně vyhodnotili jejich kvalitu. Musíme tedy úzce spolupracovat s klientem a pravidelně vyhodnocovat a optimalizovat strategii. Sběr leadů se proto snažíme automatizovat, abychom následně klientům ale i nám šetřili čas. V současnosti používáme sdílené Google Sheet tabulky, pro automatizaci využíváme službu Make.

Kvalitu leadů hodnotíme pomocí stupnice 1-3, kdy 1 je lead s velkou šancí konverze a 3 je naopak lead bez šance na konverzi. Jemnější škála hodnocení je komplikovaná a nepraktická.

Důležitý je finální počet kvalitních kontaktů, ty považujeme za konverze. Výslednou cenu za získaný kontakt a konverzní poměr počítáme z celkových investic do marketingu, a právě z „jedničkových kontaktů“, který vyhodnotí klient.

Strategie pro generování potenciálních klientů musí být hned na začátku propracovaná a správně nastavená. S lead-gen klienty máme mnoho zkušeností a naším dlouhodobým partnerům pomáháme s marketingem. Mezi takové klienty patří například https://jk-machinery.cz/, https://ligsuniversity.com/, https://www.radys.cz/.

Nabízíme celou řadu služeb a pokud zrovna hledáte specialistu na lead generation marketing, tak nás neváhejte kontaktovat.

27 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page