top of page

Proč ne/svěřit nastavení a správu kampaní druhé straně

Rozhodnout se pro e-shop je jako rozhodnout se pro dítě. Vysníte si ho, stvoříte ho a pečujete o něj, jak nejlépe dokážete. Přijde čas, kdy bude potřeba vypustit ho do světa. První otázka, kterou si každý rodič/e-shopař položí je “Jak mu pomoct prosadit se mezi ostatními?” V případě e-shopu určitě cíleným marketingem. Pokládáte si otázku: “Mám se to naučit sám nebo svěřit marketing agentuře či freelancerovi?” Shrnuli jsme pro vás objektivně veškerá pro a proti.


Častý argument, který slýcháme se týká ceny. “Ještě nevydělávám tolik, abych si platil profíka.” Naučit se všechno kolem nastavení a optimalizace kampaní stojí čas i peníze.

Na druhou stranu, pokud jste technický, kreativní a analytický tip, chcete se marketingu věnovat dlouhodobě a máte dostatek času, odměnou vám bude, že jediný koho budete úkolovat, jste vy. Proces učení vám nikdo neusnadní. Pokud je pro vás analytika strašákem, přehlednější variantou, než Google Analytics je doplněk Behavee, který je srozumitelný začátečníkům. Rychle se zorientujete v číslech a díky nástrojům, které platforma poskytuje, si optimalizujete stránky. Více si můžete přečíst v článku Jak v Behavee na SEO.

Dalším častým důvodem k nesvěření kampaní druhé straně je ztráta kontroly nad kampaněmi. Jak tomu předejít? Než si vyberete partnera, který se vám postará o marketing, projděte si recenze, domluvte si konzultaci, ptejte se na vše, co vám není jasné a upřesněte si očekávání a cíle. Pro profíka je mnohem snazší předem určit, zda je právě vaše dítě připravené prosadit se. V opačném případě by se investice do reklamy nevyplatila. Otevřená komunikace, nastavení reálných cílů, transparentnost a pravidelné informování klientů o průběhu kampaní je základ úspěšné spolupráce.

Cena služby by měla zahrnovat:

  • kompletní nastavení kampaní

  • audit e-shopu

  • pravidelnou optimalizaci kampaní

  • pravidelný reporting a konzultace

Tip na závěr:

Hlídejte si svého marketéra Jakkoli důvěryhodně na vás marketér působí, sledujte výsledky jeho práce. K těmto účelům slouží Google Analytics nebo přehlednější Behavee doplněk, ve kterém vidíte vynaložené náklady i příjmy spojené s jednotlivými kampaněmi. Máte tak neustálý přehled o tom, jak se vám daří.

53 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page