top of page

Vylučování publik v Dynamickém Retargetingu

Aktualizováno: 28. 5. 2021

Všimli jste si, že to, co je v  Google Ads Remarketing, je v Skliku Retargeting? Znamená to, že Dynamický Remarketing je to stejné jako Dynamický Retargeting (dále DRTG), akorát se to liší v kanále a ve způsobu nasazení, ale zobrazujete tím stejné - konkrétní produkty těm, kteří si je už někdy prohlédli.


Toto však není jediný rozdíl. V Skliku se totiž rozhodli, že nám to poměrně dost ztíží a při tvorbě DRTG budeme muset zapojit své logické myšlení pro vylučování publik. Doporučuji si nakreslit na papírek a přilepit k počítači, než si to zautomatizujete. Nebo použít Sklik DRTG kalkulačku.


Pro docílení co nejvyšší relevance je občas potřeba některá publika vyloučit, aby se jim reklama nezobrazovala. U DRTG doporučuji rozdělit kampaně do více sestav dle časového rozmezí (jak dlouho je to od té doby, co navštívili produkt). U levnějších produktů bývá nejkonverznější kratší doba, u dražších delší. Podle toho jim pak nastavuji CPC. Vyvarujte se použití jediného DRTG seznamu s dlouhou platností (např. 30 dní).


Oříšek je v tom, správně vyloučit ostatní publika. Pracuje se také s délkou členství seznamu (po jak dlouhou dobu se bude reklama zobrazovat).


Vyloučení publik provedete na úrovni sestavy, v záložce Retargeting, kde kliknete na Vyloučené seznamy / kombinace a zvolíte požadovanou retargetingovou kombinaci (a/nebo seznam).Délka členství se upravuje ve výpisu RTG seznamů v Záložce Nastavení – Retargeting.


Tvorba kombinací


Příklad:

Publikum (3-5): Všichni 5 (AND) a současně Všichni 2 (NOT)

Publikum (10-15): Všichni 15 (AND) a současně Všichni 9 (NOT)


*je potřeba mít v RTG seznamech vytvořené všechny různé Seznamy: Všichni 1, Všichni 2, Všichni 3, atd.


Délkou členství si nastavíte, jak dlouho platí daný seznam

  • pokud je požadovaný rozsah dní 10-14 a délka členství 14, stačí ze sestavy vyloučit RTG Všichni 9.

  • pokud délku členství protáhnete na 20 dní, je nutné vyloučit ještě kombinaci 15-20 (Všichni 20 (AND) a současně Všichni 14 (NOT))

Všechny tyto různé kombinace pomůže spočítat Sklik DRTG kalkulačka, takže doporučuji vytvářet společně s tímto návodem.


Výsledky správně nasazeného DRTG a chování uživatelů, které jste znovu přivedli na web můžete sledovat pomocí nástrojů v Baličku Tools. Naše podrobná analytika se vyrovná té od Googlu. Ale my vám data ukážeme tak, že je nemusíte nikde "lovit".

55 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page