top of page

Od startu k úspěšnému cíli: náš osvědčený postup pro spolupráci v oblasti online marketingu

Když získáváme nového klienta, často od něj slyšíme: „Jak vlastně bude naše spolupráce vypadat? Co všechno umíte a děláte?“


Jak se vidíme my sami? Jako Vaše první a jediná zastávka na poli online marketingu. Ať už jste v jakékoli fázi podnikání, od zakládání e-shopu až po expanzi do zahraničí, o Váš online marketing se kompletně postaráme. Vám tím ušetříme hlavně čas a komplikace spojené s koordinací více partnerů.


V tomto článku shrneme vše od prvního rozhovoru až po dosažení cílů, stanovených Vámi, a následná péče, aby byly cíle dlouhodobě dodržovány.První nezávazná konzultace (pár minut)


Prostor pro rychlé seznámení – zavoláme si, probereme Vaše podnikání a produkty nebo služby. Řekneme si, s čím konkrétně bychom Vám mohli pomoci a co by to zhruba obnášelo. Cílem této konzultace je zjištění, zda naše spolupráce dává oběma stranám smysl. Každý klient je jedinečný, většinou potřebuje navýšit prodeje a/nebo profitabilitu, ale cesty k úspěchu jsou různé a taktiku vytváříme vždy na míru. Mezi naše klienty patří i ti, kteří jsou obchodně úspěšní a shánějí nové zaměstnance – těm s úspěchem nabízíme HR marketing, kterým umíme oslovit vhodné kandidáty, kteří zatím aktivně nehledají.


Rámcově si nastíníme, kolik bude vhodné do online marketingu investovat. Předem si pojďme říct, že nemusíte mít obavy. Dá se pracovat i s menším rozpočtem, jen se omezí rozsah našich činností a investic do reklamních účtů. Spolupráci si vyzkoušíme, prostor pro její rozšíření téměř jistě najdeme později.Strategická diskuse (půl hodiny, kdyby nás to bavilo, tak i déle)


Můžeme se potkat osobně nebo si zavolat online. Seznámíme se s Vaším podnikáním, produkty či službami, cílovými skupinami a konkurencí. Podíváme se na funkčnost vašeho webu a prodiskutujeme obchodní cíle. To nám pomůže pochopit silné a slabé stránky vašeho podnikání a jeho příležitosti. Budeme se hodně ptát a pečlivě poslouchat.


Seznámíme se s Vaší dosavadní činností v online marketingu a jejími výsledky. Jsme rádi, když nám předem marketingové a analytické účty nasdílíte (rádi poradíme nebo pomůžeme), abychom si udělali představu a byli na diskusi produktivní. Navrhneme, jaké konkrétní činnosti pro Vás chceme dělat, včetně časové a finanční náročnosti, seřadíme je podle důležitosti a vybereme ty, které pokryje Vámi vyčleněný rozpočet. Nastavíme si spolupráci při tvorbě a kontrole podkladů pro kampaně.


Společně s vámi stanovíme měřitelné klíčové ukazatele výkonnosti (KPI), které jsou v souladu s vašimi obchodními cíli: čeho konkrétně musíme dosáhnout, abyste byli spokojení? Tím zajistíme správné nastavení očekávání.


Řekneme si, jakými kanály a jak často budeme spolu komunikovat. Základem jsou pravidelné menší týdenní a větší měsíční zhodnocení aktivit včetně reportu a výhledu budoucích aktivit. Budeme také potřebovat informace o novinkách, speciálních akcích, nebo obchodních omezeních. Vaši zpětnou vazbu zapracujeme do našich dalších aktivit.


Po vzájemném odsouhlasení můžeme obratem začít pracovat, často již ten samý nebo následující den. Neztrácíme čas.Kontrola Vašeho webu a reklamních účtů


Náš tým začne rychlou analýzou klíčových slov a kontrolou SEO webu, aby zjistil případné technické problémy nebo příležitosti ke zlepšení neplaceného umístění vašeho webu ve vyhledávačích. Analýza klíčových slov pomáhá také při návrhu PPC reklam.


Spolu s tím připravíme reklamní účty a zkontrolujeme správnou funkci remarketingových a konverzních kódů.Nastavení a spuštění kampaní: PPC a sociální média