top of page
SEO a UX.png

SEO a UX 

Cílem SEO (Search Engine Optimization) je optimalizace e-shopu tak, aby jeho obsahu lépe porozuměly vyhledávací algoritmy Google a Seznamu. 

SEO strategie začíná podrobnou analýzou klíčových slov, relevantních pro Vaše produkty, cílové skupiny a konkurenci, a pokračuje obsahovou a technickou analýzou Vašeho e-shopu. Výsledkem je sada doporučených úprav, které po dohodě na e-shop implementujeme, případně předáme k zapracování Vašemu vývojáři. 

Základním kritériem úspěchu je vyšší pozice (lepší viditelnost) Vašeho e-shopu ve výsledcích vyhledávání. To vede k jeho zvýšené návštěvnosti a obratům, aniž byste za to zaplatili v PPC vyhledávací kampani. Výsledky se nedostaví hned, ale rozhodně za to stojí. 

UX (User Experience) udává, jak je e-shop uživatelsky přívětivý. Hodnotí chování a pocity uživatele procházejícího stránkami, což ovlivňuje celá řada faktorů. Uživatel, který se při průchodu stránkami e-shopu „ztratí“ nebo mu nejsou srozumitelné a příjemné, nedokončí nákup, nebo se po jeho dokončení podruhé nevrátí. 

Základním kritériem úspěchu je vyšší konverze z návštěvy webu do požadované akce, ať už je to vytvoření uživatelského účtu, přihlášení se k odběru newsletteru, návštěva Facebook profilu nebo samotný nákup zboží. 

To, zda dokončí nákup například 10 nebo 20 % přivedených návštěvníků, je zcela zásadní. Nejenom, že vyděláte více, ale hlavně si můžete dovolit větší rozsah marketingových aktivit, které se stanou profitabilními. 

bottom of page