Jak už z názvu vyplývá, jedná se o dynamické reklamy. To znamená, že se reklamy zobrazují automaticky (dynamicky) vyhledáváním dotazů uživateli. Pokud algoritmus Googlu vyhodnotí, že dotaz uživatele je dostatečně relevantní s obsahem webu, na který je DSA kampaň puštěná, reklamu mu zobrazí.
DSA reklamy se tedy nespouští na základě nastavených klíčových slov v Ads, jako u klasických kampaní do vyhledávací sítě, ale na základě domény, kterou zadáváme při nastavení DSA kampaně. Algoritmus Googlu následně pracuje s klíčovými slovy, které najde na webu, a reklamu pouští uživatelům jen tehdy, pokud usoudí, že uživatelský dotaz odpovídá obsahu webu. V DSA reklamě se proto dynamicky propisuje nadpis reklamy a cílová URL.
Výhody DSA kampaní
Pomocí jedné kampaně dokážete pokrýt celý web, aniž byste museli pro všechny produkty přidávat klíčová slova
Můžete objevit tipy na zajímavá klíčová slova, která vás zatím nenapadlo do kampaní přidat
Pokud prodáváte málo hledané produkty, můžete se vyhnout klíčovým slovům, které mají nízký objem vyhledávání
Pokud obměníte sortiment a zabere vám nějaký čas tvorba reklam na nové produkty, mohou je v mezičase propagovat DSA reklamy
Nevýhody DSA kampaní
DSA kampaně mají většinou horší výkonnost než klasické reklamy ve vyhledávání
Omezená kontrola nad textem reklam nebo výší nabídek za kliknutí
Nutnost mít dobře strukturovaný web
Jak optimalizovat DSA kampaně
U DSA je nejdůležitější pravidelně kontrolovat vyhledávací dotazy a případně vylučovat klíčová slova. Nejen s tím vám můžeme v rámci programu Behavee pomoct. Máme tým zkušených profíků z oblasti online marketingu, kteří vám budou vždy po ruce.
TIP: Chcete vědět, jak se vaši návštěvníci chovají na webu, co na ně více platí, kde tráví nejvíce času nebo proč polovina z nich odejde v posledním kroku košíku? To vše vám zodpoví Behavee nástroj Tools.
Kommentare